Od 2003 roku wspieramy naszych klientów w ich działaniach w marketingu internetowym. Jesteśmy certyfikowanymi specjalistami Google Analytics i AdWords.

Czym jest PPC (Pay Per Click)

koszt za kliknięcie to aukcja w wyszukiwarkach i sieciach reklamowych.

Home / Słownik SEMowca / Czym jest PPC (Pay Per Click)
PPC (Pay Per Click) – koszt za kliknięcie

W najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarce Google reklamy AdWords wyświetlane są powyżej i poniżej bezpłatnych wyników.

W tym modelu są one dostępne również w wyszukiwarce Yahoo, Bing. Wyróżniane są one najczęściej napisem Reklama (Google) . W tym przypadku reklamodawca publikując reklamę płaci tylko za kliknięcia w reklamę, link lub baner reklamowy (nie płaci za liczbę wyświetleń). PPC to aukcja w wyszukiwarkach i sieciach reklamowych, po każdym zapytaniu wpisanym przez użytkownika, reklama bierze udział w licytacji, na pierwszej pozycji wyświetla się ta reklama, która tę licytację wygrała. Pozycja reklamy zależy także od wyniku jakości, na który pośrednio wpływa stawka za kliknięcie – wyższe stawki mają większą szansę na pierwszą pozycję, jeśli reklama naszego konkurenta ma wyższy wynik jakości to z mniejszą stawką za kliknięcie jest w stanie nas wyprzedzić.

Model ten wykorzystywany jest do rozliczeń w wyszukiwarkach internetowych i sieciach kontekstowych.

Dlaczego ten typ reklamy jest atrakcyjny? Można go bardzo szybko uruchomić i zaprezentować ofertę firmy użytkownikom wyszukującym określonych słów kluczowych i generować ruch z kampanii.

Musisz pamiętać o tym, że koszt za kliknięcie jest ściśle powiązany z wynikiem jakości reklamy, o którym można przeczytać tutaj.

 Tylko wartościowe informacje, dla prawdziwych SEMITÓW
Subskrybuj bezpłatny Newsletter
i odkrywaj z nami Internet
ZAPISZ
*Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści handlowych w tym newslettera środkami komunikacji elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wysyłanymi przez Converslab.com, w imieniu własnym jak i na zlecenie osób trzecich.