Od 2003 roku wspieramy naszych klientów w ich działaniach w marketingu internetowym. Jesteśmy certyfikowanymi specjalistami Google Analytics i AdWords.

Czym jest CPM/CPT

Cost Per Mille/Cost Per Thousand (koszt za tysiąc odsłon)

Home / Słownik SEMowca / Czym jest CPM/CPT – Cost Per Mille/Cost Per Thousand (koszt za tysiąc odsłon)
Budowanie świadomości marki przy wykorzystaniu CPM/CPT

Model rozliczeń, w którym klient płaci za określoną ilość wyświetleń reklamy. Tytułowe “per mille” oznacza “za tysiąc”, czyli w przypadku reklamy dokładnie określoną liczbę odbiorców. Koszt jest ponoszony w momencie wyświetlenia reklamy. Do ilości wyświetleń nie są wliczane odświeżenia strony. Jest natomiast możliwa sytuacja, że użytkownik nie zobaczy reklamy umieszczonej w niewidocznym miejscu strony (np. stopka strony), a koszt wyświetlenia zostanie naliczony.

Ten model jest głównie wykorzystywany do budowy świadomości marki w internecie.

Dlatego, jeżeli zależy Ci na generowaniu jak największej liczby kliknięć w reklamę, to sprawdź jak wygląda model rozliczeń CPC / PPC.

 Tylko wartościowe informacje, dla prawdziwych SEMITÓW
Subskrybuj bezpłatny Newsletter
i odkrywaj z nami Internet
ZAPISZ
*Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści handlowych w tym newslettera środkami komunikacji elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wysyłanymi przez Converslab.com, w imieniu własnym jak i na zlecenie osób trzecich.