Od 2003 roku wspieramy naszych klientów w ich działaniach w marketingu internetowym. Jesteśmy certyfikowanymi specjalistami Google Analytics i AdWords.

Podwojenie budżetu dziennego AdWords

zaskakująca decyzja zespołu Google

5 października 2017/0/5
Home / Blog / AdWords / Podwojenie budżetu dziennego Google AdWords
News, który zelektryzował całą branże

Google dokonało znacznej zmiany w sposobie wykorzystywania i zarządzania budżetem na kampanie AdWords. Społeczność reklamowa nie jest zachwycona tym rozwiązaniem. My również podzielamy tę opinię.

Budżet kampanii może być teraz zwiększony do dwukrotnie przeciętnego dziennego budżetu. Algorytm oceni czy to właśnie w tym dniu mamy większą szansę na kliknięcia/konwersje i podwoi budżet.  Oczywiście nie ma nic za darmo, zbilansowanie tej podwyżki odczujemy w kolejnych dniach, gdy dziennie na kampanię będzie obniżony budżet dzienny, który zaplanowaliśmy.

Google twierdzi, że zmiana ta ma na celu pomoc reklamodawcom w osiągnięciu lepszych celów, zauważając, że jest zrównoważona przez wiele dni, gdy koszty są poniżej budżetu. I chociaż budżet miesięczny będzie się zgadzał to zapanowanie nad wydatkami dziennymi będzie poza kontrolą.

Gdy zmiana został ogłoszona na Twitterze 4 października od razu pojawiły się liczne, negatywne opinie o tym rozwiązaniu.

Od 4 października 2017 r. wydatki kampanii będą mogły przekroczyć dwukrotnie średni budżet dzienny, by pomóc Ci osiągnąć cele reklamowe (kliknięcia, konwersje itp.).

W dni z dużą ilością ruchu wysokiej jakości koszty mogą przekroczyć budżet dzienny nawet dwukrotnie. Zostanie to wyrównane w dni, w które wydatki będą niższe od budżetu dziennego.

Pamiętaj, że Twoje opłaty nie przekroczą nigdy miesięcznego limitu obciążeń: kwoty równej średniej liczbie dni w miesiącu (30,4) pomnożonej przez średni budżet dzienny.Google AdWords

Jak to działało do tej pory? Budżet dzienny był ustawiany jako średnia w ciągu 30,4 dni w miesiącu, co oznacza, że w ciągu jednego dnia Twój budżet dzienny nie mógł być przekroczony o więcej niż 20%.  Jednak w pozostałych dniach wydatki na reklamę musiały zostać zmniejszone by zbilansować miesięczny budżet.

Support tłumaczy to oczywiście lakonicznym “System widział potencjał kampanii i dlatego podwyższył wydatki…”

Reakcje społeczności reklamowej

Wielu reklamodawcom nie podoba się pomysł wykorzystywania miesięcznego budżetu w tak nierównym rozkładzie

Przez tę zmianę, ruch na początku miesiąca może być duży, ale jego spadek pod koniec miesiąca, gdy budżet zostanie dość mocno nadwyrężony może być mały i niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie biznesu.

Jakie jest Twoje zdanie na właśnie wprowadzone zmiany?

Navigation
 Tylko wartościowe informacje, dla prawdziwych SEMITÓW
Subskrybuj bezpłatny Newsletter
i odkrywaj z nami Internet
ZAPISZ
*Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści handlowych w tym newslettera środkami komunikacji elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wysyłanymi przez Converslab.com, w imieniu własnym jak i na zlecenie osób trzecich.