Od 2003 roku wspieramy naszych klientów w ich działaniach w marketingu internetowym. Jesteśmy certyfikowanymi specjalistami Google Analytics i AdWords.

Generatory słów kluczowych

znajdz wartościowe słowa i generuj wartościowych ruch

16 września 2018/0/2
Home / Blog / Tools / 16 darmowych narzędzi do analizy słów kluczowych
16 darmowych narzędzi do analizy słów kluczowych

Odkąd Google wprowadziło (not provided). Właściciele witryn internetowych mają problem z identyfikacją skutecznych słów kluczowych. Coraz trudniej odpowiedzieć na pytanie “które słowo kluczowe” generuje najwięcej konwersji dla naszej witryny.

W jaki sposób możesz sprawdzić jak dobrze wybrać słowa kluczowe i odkryć nowe. Zweryfikować, o które słowa trzeba zadbać, odnaleźć niszę i sprowadzić więcej wartościowego ruchu na stronę.

Rozmawiając z wieloma klientami zwykle potrafią wymienić około 4 narzędzi, których używają do analizy słów kluczowych. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem tę inspirującą listę, nie tylko byś sprawdził trendy. Na pewno zwrócisz uwagę jak ewoluują zapytania użytkowników i w jaki sposób odkryć intencje kupujących.

Zapraszam do lektury!

Słowo kluczowe – to wyrażenie składające się z jednego wyrazu lub kilku słów, które użytkownicy wpisują do wyszukiwarki. W SEO używane jest w kontekście optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Słowa kluczowe stanowią część metadanych strony internetowej i pomagają wyszukiwarką dopasować stronę do odpowiedniego zapytania. Odpowiednie dobranie słów kluczowych to podstawowy krok do stworzenia kompleksowej strategii reklamy w internecie.

Słowa kluczowe – definicje i typy

Korzystając z wyszukiwarki wpisujesz tam zapytanie, na które chcesz otrzymać odpowiedź. Czasami szukasz produktów, przepisów czy danych firmy. Wyróżniamy następujące typy słów kluczowych:

 • słowa brandowe (np. nazwa firmy)
 • słowa ogólne (jedno lub dwuwyrazowe, nie określające precyzyjnie poszukiwanego produktu/infromacji)
 • słowa kluczowe long-tail (tzw. długi ogon – bardzo szczegółowe zapytanie wpisane do wyszukiwarki)

To chyba najpopularniejsze narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz jak często wyszukiwana jest dane słowo kluczowe. Żeby skorzystać z Planera trzeba mieć założone konto w Google. Wszystkie osoby, które tworzyły kiedyś kampanię reklamową w sieci wyszukiwania czy sieci reklamowej systemu Google Ads (AdWords) z pewnością doskonale znają to narzędzie i najprawdopodobniej to z nim zaczynały swą przygodę z doborem słów kluczowych. Pokazuje częstotliwość wyszukiwania, koszt za kliknięcie, trendy i konkurencyjność słowa kluczowego.

Chociaż Bing nie ma dużego udziału w polskim rynku warto zajrzeć do tego narzędzi, a nuż znajdziesz tu inspiracje. Pomaga uzyskać średnią miesięczną liczbę wyszukiwań, prezentuje średnią stawkę za słowo kluczowe w wyszukiwarce Bing. Żeby z niego skorzystać również musisz się zarejestrować.

Darmowe do 5 słów kluczowych dziennie, po rejestracji. Obsługuje wiele języków w tym polski. Prezentuje średnią miesięczną liczbę wyszukiwań, średni CPC, konkurencyjność fraz oraz ich trafność. Jest bardzo przyjaznym narzędziem. Doczytałem, że działa w połączeniu z API Googla i prezentowane wyniki są zbieżne z wynikamy planera słów kluczowych, ale jest przyjaźniejsze w korzystaniu.

Narzędzie pomaga sprawdzić koszt za kinięcie, średnią miesięczną liczbę wyszukiwani i konkurencje słowa kluczowego. Przy okazji generują ciekawą listę słów kluczowych.

Po wpisaniu jednej frazy generuje szeroką listę tematycznie powiązanych słów kluczowych, które wyświetlane są w porządku alfabetycznym.

Możesz otrzymać tu również propozycję słów kluczowych z obrazów, zakupów, youtube czy aktualności.

Pomaga uzyskać słowa kluczowe z Google, Bing, Yahoo, eBay, Amazon, Youtube, Google Play.

Idealne narzędzie, które sprawdzi się przy tworzeniu strategii content marketingowej. Dodatkowym plusem jest możliwość wyeksportowania listy wygenerowanych słów.

Bezpłatna wyszukiwarka niszowych słów kluczowych. To narzędzie pomaga segmentować i zestawiać listę słów kluczowych. Może znaleźć niszowe słowa kluczowe, w których drzemie potencjał. Możemy znaleźć ciekawe słowa do budowania strategii content marketingowej, dzięki czemu możesz zwiększyć ruch na stronie. Gdy odkryjemy już słowo kluczowe, możemy sprawdzić miesięczną liczbę wyszukiwań.

Pomaga nam odkryć dokładne zapytania i intencje użytkowników dla konkretnego słowa kluczowego. To narzędzie inspiruje mnie codziennie do nowych wpisów. Pytania jakie tworzą użytkownicy są zaskakujące i zdumiewające. Dostarcza sporo materiału do analizy i prezentuje go w bardzo przyjazny i efektowny sposób.

Bardzo dobra alternatywna dla Planera Słów kluczowych Google Ads. Pokazuje trend, średni koszt kliknięcia, konkurencyjność frazy. Sugestie dotyczące słów kluczowych. Bezpłatnie można zobaczyć 50 wyników dla 3 zapytań na 24h.

Genialną rzeczą, która wyróżnia to narzędzie to są regularne sugestie, auto-uzupełnianie i generowanie pytań na określone słowa kluczowe. Dodatkowo ma bardzo czytelny interfejs użytkownika. Umożliwia wyszukiwanie w ponad 40 językach z dodatkową opcją zawężenia do preferowanej lokalizacji. Czyli możemy sprawdzić angielską frazę wyszukiwaną w Polsce.

Jak piszą sami o swoim narzędziu: “Pierwsze na świecie narzędzie do analizy słów kluczowych, które rozumie wyszukiwanie semantyczne i zamiar użytkownika.”

Działą tylko w języku angielskim. Możemy jednak poświęcić mu trochę uwagi. Szczególnie jak budujemy strategie content marketingowe czy treści reklam.

Najlepsza alternatywa dla Planera słów kluczowych Google Ads. Darmowa wersja generuje do 750 dla każdego wyszukiwanego hasła. Narzędzie “wyciąga” propozycje sugerowane/podpowiadane (tzw. autouzupełnianie) przez wyszukiwarkę Google i prezentuje je w przyjaznym interfejsie

Nie trzeba zakładać konta by korzystać z tego narzędzia. Pomaga uzyskać słowa kluczowe z Google, Youtube, Bing, eBay, Amazon, eBay, Google Play, Instagram. Możliwość analizy słów kluczowych w języku polskim.

To narzędzie może pomóc zrozumieć intencje kupującego. Niestety nie działa w języku polski, nie uważam tego jednak za coś co powinno wykluczyć takie narzędzie. Dużą zaletą jest możliwość uzyskania słów z Alibaby, Amazona, Ask, Bing, eBay, Google, Google Play, Wikipedii, Yahoo, Yande i Yotube.

Możemy także skorzystać z 5 typów rezultatów.

 • alfabetyczne
 • pytania
 • informacje produktowe
 • przyimki
 • intencje kupującego

W narzędziu możemy stosować filtry, które pozwalają na na lepsze zarządzanie listą wyników. Jako jedno z nielicznych narzędzi prezentuje dodatkowe informacje dla słowa kluczowego, prezentując rodzaje wyników.:

 • reklamy
 • informacje o produkcie
 • lokalnych aukcjach
 • snippety
 • relamy graficzne
 • nowości
 • graf wiedzy
 • listę filmów

Działa szybko i generuje listę polskich słów z możliwością eksportu. Bardzo ubogi interfejs. Wyposażony w filtry pozytywne i negatywne słowa kluczowe, dzięki którym otrzymujemy lepsze wyniki. Mi dla słowa “rower” wygenerowało ponad 20 000 słów kluczowych. Niestety nie ma średniej liczby miesięcznych wyszukiwań ani trendów. Dlatego tak wygenerowaną listę trzeba będzie jeszcze przeanalizować korzystając z innych narzędzi.

Bardzo szybkie, wystarczy wpisać słowo kluczowe i od razu wyświetla powiązane słowa wyszukiwane w Google, Wikipedii, Answers.com, Youtube, Overstack, Yahoo, Amazon, eBay, Buy.com, Bing. Narzędzie jest bardzo ubogie jeśli chodzi o dane i ascetyczne jeśli chodzi o interfejs. Bardziej tam można zajrzeć z ciekawości.

W wielu biznesach trendy popularności produktów i usług są bardzo ważne. To właśnie na te okresy przygotowują się właściciele takich firm by wykonać roczny plan. Lecz nie tylko to właśnie dzięki temu narzędziu możesz dostrzec trend wzrostowy dla sektora produktów czy usług, którym jesteś zainteresowany. Co więćej narzędzie to wyświetla zapytania związane z danym słowem kluczowym. Tej sekcji również warto się przyjrzeć uważnie. Dość pobieżnie opisałem to narzędzie, chociaż zasługuje ono na oddzielny wpis.

Rozszerzenie, którego możesz użyć do przeglądania dowolnej strony internetowej. Sprawdza słowa i ich gęstość i wyświetla je jako chmurę. Bardzo fajna wtyczka i niezmiernie się cieszę, że ją znalazłem podczas przygotowywania tego artykułu. W sekcji keywords możemy sprawdzić częstotliwość wyszukiwania słowa kluczowego, jego konkurencyjność. Według informacji zespołu Wordtracker’a dane pochodzą z ich wielkiej bazy danych.

To ostatnie narzędzie na mojej liście. Jest bezpłatne i łatwe w użyciu. Przede wszystkim jednak zapewnia sugestię słów, które mogły zostać pominięte przez poprzednie narzędzia.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o badanie słów kluczowych to mocno zachęcam do eksperymentowania. Dzięki temu nie przegapisz żadnego wartościowego słowa kluczowego, dzięki któremu możesz sprowadzić wartościowych ruch na stronę. Lepiej zaprojektować strategie content marketingową i przede wszystkim odpowiedzieć na zapytania Twoich potencjalnych klientów.

Życzę Ci sporo inspiracji i daj znać jeśli znasz jakieś narzędzie warte uwagi. Na pewno przetestuję.

Navigation
 Tylko wartościowe informacje, dla prawdziwych SEMITÓW
Subskrybuj bezpłatny Newsletter
i odkrywaj z nami Internet
ZAPISZ
*Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści handlowych w tym newslettera środkami komunikacji elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, wysyłanymi przez Converslab.com, w imieniu własnym jak i na zlecenie osób trzecich.